Na czym polega zakup pakietów mieszkań inwestycyjnych?

Coraz popularniejszym sposobem na ulokowanie kapitału są podmioty działające na rynku nieruchomości, które dzięki tworzeniu spółek celowych są w stanie kupować pakiety mieszkań w lepszych cenach i mają możliwość ich późniejszego najmu lub odsprzedaży. Jest to opcja, która stwarza dla inwestorów jeszcze większe możliwości zysków, a także umożliwia wybór najbardziej atrakcyjnych lokali na rynku w pierwszej kolejności. Dowiedz się, na czym polega ten rodzaj inwestycji w nieruchomości i dlaczego warto z niego skorzystać.

Dzięki spółkom celowym, które inwestują na rynku nieruchomości w pakiety mieszkaniowe, można zyskać znacznie więcej możliwości, niż w przypadku indywidualnego zakupu pojedynczych lokali. Najważniejszą zaletą jest gwarantowany dostęp do pełnej palety mieszkań od deweloperów, a także wybór tych, które są najatrakcyjniejsze z perspektywy inwestora. Co za tym idzie, można otrzymać znacznie lepsze, preferencyjne warunki na dokonanie tego rodzaju transakcji. Są to przede wszystkim niższe ceny lokali oferowane przez deweloperów w najlepszych lokalizacjach w mieście oraz wynegocjowanie optymalnego harmonogramu wpłat.

Inwestycja w pakiety nieruchomości

O inwestowaniu w ramach modelu Equity, które bazuje na tego rodzaju rozwiązaniach inwestycyjnych, pisaliśmy na przykładzie jednej z naszych spółek, Equity I. Stwarza on okazję dla ulokowania kapitału w postaci grupowej inwestycji, poprzez nabycie udziałów w spółce celowej, która jest tworzona właśnie na potrzeby danego projektu nieruchomościowego. Pozwala na zakup pakietu lokali wraz z odsprzedażą w atrakcyjnej cenie. Podczas tego rodzaju zbiorowych zakupów nieruchomości powstaje znacznie większy kapitał, którym można obracać - w efekcie inwestorzy mają szansę jeszcze lepiej na tym zarobić.

 

Atrakcyjne pakiety mieszkaniowe i większy zysk

W ramach zakupu pakietów nieruchomości najpierw dokonywana jest identyfikacja inwestycji, następnie składane są oferty u deweloperów, a w kolejnym kroku, po akceptacji, negocjowane są najlepsze warunki finansowe. Dzięki temu ceny na metrze kwadratowym mogą być nawet do 2000 zł niższe, a sam harmonogram płatności rozłożony w wygodnym podziale: 10/90 lub 20/80. Te w NewState są stosowane najczęściej w celu podniesienia stopy zwrotu na inwestowanym kapitale.

Dla inwestorów jest to szansa na zdobycie jeszcze lepszych lokali w przedsprzedaży, często niedostępnych później dla klientów indywidualnych, a które będą również bardziej atrakcyjne dla przyszłej grupy najemców. Wybór najlepszych mieszkań dokonywany jest na podstawie zasady Pareto, czyli 20/80. Warto pamiętać, że 20% najlepszych lokali generuje 80% zainteresowania wśród klientów. Pozwala to na maksymalizację ceny sprzedaży ze względu na niską podaż dobrych produktów i wysoki popyt wśród odbiorców finalnych. 

Na tym etapie możliwe są również zmiany w układach funkcjonalnych mieszkań i wykonanie zmian lokatorskich bez dużych dopłat na etapie tzw. dziury w ziemi.

Jeśli chcesz mieć większy wybór, inwestując swój kapitał w nieruchomości, rozważ ulokowanie go właśnie w spółkach działających w modelu Equity. Propozycje, które przygotowujemy dla naszych klientów w NewState, są dokładnie wyselekcjonowane, aby przynosiły jak największe zyski. Zwracamy szczególną uwagę zarówno na wybór dewelopera, jak i lokalizację. Dlatego dzięki takiemu rozwiązaniu skorzystasz nie tylko ze znacznie lepszej oferty mieszkaniowej, ale zyskasz większy zwrot inwestycyjny.

Powiadomienia o okazjachWyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej

Zadzwoń

Porozmawiajmy o twojej nieruchomości.

Wojciech +48 601 246 696
Marek +48 790 703 709
Jakub +48 888 805 353

E: kontakt@newstate.pl

Pon – Pt: 9.00 – 17.00


NewState REI Sp. z o.o.
NewState Sp. z o.o.
ul. Bartosza Głowackiego 6/2
30-085 Kraków
zobacz na mapie

Wyślij formularz

Wyślij do nas wiadomość i opisz swoje plany związane z nieruchomościami. Chętnie pomożemy w realizacji twoich celów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej