Rynek pierwotny – gratka dla inwestorów

Spoglądając na boom budowlany z ostatnich lat, w ramach którego wciąż powstaje masa nowych biurowców oraz lokali mieszkalnych, widać jak bardzo rynek nieruchomości w Polsce ewoluował w przeciągu ostatniej dekady. Na rynku mieszkań można zauważyć pewne tendencje, które są zależne od typu inwestora.

Osoby z większym kapitałem, nastawione na masowy zakup mieszkań, częściej decydują się na rynek pierwotny. Przy zakupie kilku mieszkań od tego samego dewelopera, inwestor może liczyć na rabat. Jeśli sprzeda je szybko w wyższej cenie, może osiągnąć sensowny zysk z inwestycji. Oczywiście, w takiej sytuacji należy wziąć pod lupę wszelkie dodatkowe opłaty, prowizje i marże, które powinny być wliczone w kalkulacje.
Więksi inwestorzy, którzy stawiają na wynajem kilku mieszkań jednocześnie, w większości wybierają również rynek pierwotny. Często spotykanym zarzutem, kierowanym w stronę prywatnych sprzedawców na rynku wtórnym, jest traktowanie oferowanego mieszkania zbyt emocjonalnie. Inwestorzy natomiast oczekują zawodowego podejścia i pojmują każdy lokal jako produkt, stąd częściej decydują się na mieszkania z rynku pierwotnego.

Dodatkową zaletą kupowania mieszkania od dewelopera jest stosowanie standardowych rozwiązań – oznacza to brak problemów z szukaniem nietypowych elementów wyposażenia. Natomiast dużą wadą takiego rozwiązania jest oczywiście wyższa cena, którą trzeba zapłacić za mieszkanie. Z tego powodu z rynku pierwotnego korzysta spora liczba inwestorów o większych możliwościach finansowych. Niezmiennie od lat, przepisem na bezpieczną i przynoszącą zyski inwestycję w nieruchomościach zawsze będzie dążenie do określonego celu, przy profesjonalnej pomocy doświadczonych w tej branży ekspertów.

*Jeżeli czujesz, że nie posiadasz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby samodzielnie dokonać wyboru inwestycji, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jako NewState, służymy pomocą i świadczymy szeroki wachlarz usług dotyczących inwestycji na rynku pierwotnym. Dzięki profesjonalnej analizie rynku oraz trendów wspólnie dokonamy wyboru dopasowanej do Twoich potrzeb inwestycji i zadbamy o Twoje poczucie bezpieczeństwa.

Powiadomienia o okazjachWyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej

Zadzwoń

Porozmawiajmy o twojej nieruchomości.

Wojciech +48 601 246 696
Marek +48 790 703 709
Jakub +48 888 805 353

E: kontakt@newstate.pl

Pon – Pt: 9.00 – 17.00


NewState REI Sp. z o.o.
NewState Sp. z o.o.
ul.Samuela B.Lindego 1c
30-148 Kraków
zobacz na mapie

Wyślij formularz

Wyślij do nas wiadomość i opisz swoje plany związane z nieruchomościami. Chętnie pomożemy w realizacji twoich celów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej