Inwestycja Osiedle Mate3ny w Krakowie – jak krok po kroku dokonaliśmy inwestycji?

Mądre i przemyślane inwestycje to duże zyski, dlatego warto zainwestować z NewState REI. Przygotowaliśmy case study jednej z inwestycji w Krakowie, abyś dowiedzieć się, jak efektywnie zarabiać z nami na nieruchomościach. Przeczytaj, jak krok po kroku dokonaliśmy inwestycji Osiedle Mate3ny.

 

Kork 1. Wybór odpowiedniej inwestycji

 

Lokale inwestycyjne znajdują się przy ul. Rydlówka w Krakowie na Osiedlu Mate3ny przy Rondzie Antoniego Matecznego. Zdecydowaliśmy się na współpracę z deweloperem Grupy Buma i wybraliśmy lokalizację niedaleko ważnego węzła komunikacyjnego o dużym natężeniu ruchu, w okolicy bogatej w nowe osiedla (ponad 2 tys. mieszkań) i rozwijające się centrum biznesowe w okolicy. W trakcie budowy jest połączenie drogi Konopnickiej z Rydlówką, co zdecydowanie zwiększy ruch wokół lokali, podnosząc ich wartość. To idealne miejsce do prowadzenia biznesu handlowego lub usługowego. Najem lokalu komercyjnego gwarantuje tu licznych klientów. Właściciel natomiast ma zapewnioną ciągłość najmu i stałość przychodów.

 

 

Lokale użytkowe, które nas interesowały, znajdują się w ostatnim etapie inwestycji. Składa się on z 27 mieszkań, 8 lokali komercyjnych oraz 10 naziemnych miejsc parkingowych.

 

Krok 2. Pewny i sprawdzony deweloper

 

Grupa Buma jest deweloperem, który na rynku działa już ponad 30 lat, zarówno przy nieruchomościach mieszkaniowych, biurowych, jak i generalnego wykonawstwa inwestycji. Jest to jedna z najlepiej rozpoznawalnych firm w Krakowie. W trakcie realizacji Osiedla Mate3ny, Grupa Buma została przejęta przez Dom Development, największego Polskiego Dewelopera. Decyzja dotycząca wyboru dewelopera i inwestycji była więc dla nas pewna.

 

Krok 3. Negocjacje z deweloperem w ramach inwestycji

 

Przed podpisaniem umów przedwstępnych, jako spółka zajmująca się całym procesem inwestycyjnym, rozpoczęliśmy negocjacje, które objęły szereg czynników determinujących powodzenie inwestycji. Kupiliśmy wszystkie osiem lokali usługowych oraz dziesięć naziemnych miejsc parkingowych. Wynegocjowaliśmy korzystny harmonogram części wpłat w postaci 20/80, co pozwoliło zminimalizować wkład kapitału inwestora w ramach umowy przedwstępnej - pozostałą wartość, w tym przypadku 80%, po zakończeniu budowy i oddania budynku do użytkowania. Dobrze przygotowany projekt stanowił bazę pod inwestycję w modelu Equity.

 

 

Krok 4. Pozyskanie kapitału od inwestorów

 

W tym czasie zrealizowaliśmy proces pozyskiwania kapitału od inwestorów dla Spółek Equity I oraz Equity II. Bardzo szybko, bo już po niecałych dwóch miesiącach udało nam się zamknąć Spółkę dla nowych inwestorów i rozpocząć aktywne działania. Umowa zabezpieczona przez Spółkę Newstate REI została przekazana do realizacji przez Spółki Equity.

 

Krok 5. Planowanie i rozkład lokali inwestycyjnych

 

Nasi eksperci pomogli wybrać najlepszą koncepcję układu lokali, aby w pełni wykorzystać ich inwestycyjny potencjał.

 

 

Na etapie planowania i projektowania współpracowaliśmy z architektami branżowymi oraz przedstawicielami najemców, aby jeszcze lepiej poznać ich potrzeby na możliwie wczesnym etapie i dostosować do nich nieruchomości. Wierzymy, że odpowiednio przygotowany lokal jest w stanie zapewnić najemcom duży ruch klientów. Po bardzo dokładnych analizach wersję układu 8 odrębnych lokali użytkowych.

 

Krok 6. Dobór i weryfikacja najemców

 

Kolejny etap to komercjalizacja powierzchni i dobór odpowiednich najemców, spełniających potrzeby potencjalnych klientów. Każdego najemcę dobraliśmy indywidualnie, weryfikując jego możliwości najmu lokalu użytkowego i rentowność samej inwestycji. Dzięki temu wybraliśmy firmy w ten sposób, aby nieruchomości komercyjne i ich potencjał w inwestycji Mate3ny zostały jak najlepiej wykorzystane.

U1: EMS Synergy
U2: Stokrotka
U3: Duży Ben
U4: Weterynarz – Przychodnia Weterynaryjna Rydlówka
U5: Lokal pod gabinety kosmetologiczne
U6, U7: Sieć przedszkoli i żłobków Baby Booom
U8: Lokal biurowy 

 

Krok 7. Zwrot z inwestycji

 

Zwrot z inwestycji Osiedle Mate3ny wygląda w naszych raportach bardzo pozywtynie - o taki efekt staraliśmy się na każdym etapie tej inwestycji.

 

Powiadomienia o okazjachWyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej

Zadzwoń

Porozmawiajmy o twojej nieruchomości.

Wojciech +48 601 246 696
Marek +48 790 703 709
Jakub +48 888 805 353

E: kontakt@newstate.pl

Pon – Pt: 9.00 – 17.00


NewState REI Sp. z o.o.
NewState Sp. z o.o.
ul. Bartosza Głowackiego 6/2
30-085 Kraków
zobacz na mapie

Wyślij formularz

Wyślij do nas wiadomość i opisz swoje plany związane z nieruchomościami. Chętnie pomożemy w realizacji twoich celów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej