Aktualności

Podsumowanie roku 2022 w NewState – Rent Management

Ubiegły rok był dla nas niezwykle owocny. Rynek nieruchomości jest podatny na zmiany ekonomiczne, jednak nie wpłynęło to na nasze wyniki finansowe w negatywny sposób. Wielu inwestorów zdecydowało się ulokowanie funduszy w nieruchomościach, co przyniosło im ponadprzeciętne zyski. Sprawdź, jak wygląda podsumowanie minionego roku w NewState.

Zarządzanie majątkiem – Twój kapitał w dobrych rękach

Bezpieczne efektywne zainwestowanie nadwyżek finansowych to Twój cel na ten rok? Jeśli posiadasz dużą sumę, zależy Ci na braku ograniczeń, finansowej elastyczności, oraz aby stopa zwrotu była większa, niż w przypadku standardowych lokat – zarządzanie majątkiem jest rozwiązaniem dla Ciebie. Przekonaj się, dlaczego ta usługa przyniesie Ci wymierne korzyści finansowe.

PRS – sektor z potencjałem dla największych

Sektor PRS rozwija się coraz bardziej dynamicznie w całej Europie, zyskując na ogromnym zainteresowaniu ze strony inwestorów. W Polsce także rośnie coraz bardziej i przyciąga uwagę wynajmujących nieruchomości, ponieważ pozwala na zupełnie nowe możliwości. Czym jest najem instytucjonalny i dlaczego warto wziąć pod uwagę ten rodzaj nieruchomości inwestycyjnych? Przeczytaj koniecznie.

Jak mieć pod kontrolą swój portfel inwestycyjny?

Śledzenie wyników związanych z lokowaniem funduszy w nieruchomościach jest niezwykle ważne, aby umiejętnie zarządzać swoim portfelem inwestycyjnym. W tym celu pomocne okazują się nowoczesne rozwiązania, które gromadzą i prezentują wszystkie potrzebne informacje, aby mieć kontrolę nad tym, co dzieje się z naszymi inwestycjami. W NewState takim narzędziem jest aplikacja w formie Panelu Inwestora, dzięki której masz dostęp do wszystkich danych.

Dwa mieszkania na wynajem w jednym – czy to się opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem, które można lekko przerobić jeszcze na etapie, kiedy powstają, daje więcej możliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zyskać bardziej funkcjonalną przestrzeń, także dzieląc ją np. na dwa odrębne lokale na wynajem. Czym charakteryzuje się tego taki gotowiec inwestycyjny? Przeczytaj dzisiejszy wpis, aby dowiedzieć się więcej o mieszkaniach typu dwa w jednym.

Wykończenie wnętrz nieruchomości inwestycyjnych – dlaczego warto?

Kupowanie nieruchomości przeznaczonych pod wynajem to w obecnych czasach nadal jedna z lepszych inwestycji kapitału, m.in. dzięki rosnącym czynszom najmu. Co zrobić, aby lokal był jak najbardziej atrakcyjny dla przyszłych najemców, a dzięki temu nigdy nie stał pusty? Warto pomyśleć o jego odpowiednim zaprojektowaniu i urządzeniu już na etapie decyzji o inwestycji. Dowiedz się więcej na temat wykończenia wnętrz nieruchomości pod wynajem w NewState i sprawdź, jak wiele korzyści może Ci przynieść wybór tej możliwości.

Na czym polega zakup pakietów mieszkań inwestycyjnych?

Coraz popularniejszym sposobem na ulokowanie kapitału są podmioty działające na rynku nieruchomości, które dzięki tworzeniu spółek celowych są w stanie kupować pakiety mieszkań w lepszych cenach i mają możliwość ich późniejszego najmu lub odsprzedaży. Jest to opcja, która stwarza dla inwestorów jeszcze większe możliwości zysków, a także umożliwia wybór najbardziej atrakcyjnych lokali na rynku w pierwszej kolejności. Dowiedz się, na czym polega ten rodzaj inwestycji w nieruchomości i dlaczego warto z niego skorzystać.

Dlaczego opłaca się inwestować w nieruchomości komercyjne?

Inwestycja w nieruchomości jest jedną z najbardziej opłacalnych i bezpiecznych form na ulokowanie zgromadzonych funduszy. Pisaliśmy na ten temat w naszym poradniku. Oprócz lokali typowo mieszkaniowych, warto wziąć pod uwagę także powierzchnie handlowo-usługowe – one również przynoszą inwestorom atrakcyjne zyski z wynajmu. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru nieruchomości komercyjnej i dlaczego inwestycja w nią stanowi rentowną alternatywę?

Inwestowanie w nieruchomości w modelu Equity – na czym polega?

Inwestowanie w nieruchomości może odbywać się na różne sposoby. Inwestorzy, którzy posiadają kapitał, mogą na przykład ulokować swoje fundusze w pojedynczych lokalach mieszkaniowych lub komercyjnych. Inną opcją jest dołączenie do spółki REI Equity poprzez zostanie jej udziałowcem i czerpanie jeszcze większe korzyści finansowych, na znacznie większą skalę. Jak dokładnie działa ten model inwestowania i dlaczego przynosi większe zyski?