PRS – sektor z potencjałem dla największych

Sektor PRS rozwija się coraz bardziej dynamicznie w całej Europie, zyskując na ogromnym zainteresowaniu ze strony inwestorów. W Polsce także rośnie coraz bardziej i przyciąga uwagę wynajmujących nieruchomości, ponieważ pozwala na zupełnie nowe możliwości. Czym jest najem instytucjonalny i dlaczego warto wziąć pod uwagę ten rodzaj nieruchomości inwestycyjnych? Przeczytaj koniecznie.

 

Jak kształtuje się sektor PRS w Polsce?

Według analiz specjalistów rynku nieruchomości, najem instytucjonalny w Polsce jest na początku swojego rozwoju i dynamicznie rośnie. Według raportu PwC “Przegląd rynku PRS w Polsce — I poł. 2022 r.” do 2028 r. sektor PRS w Polsce znacząco podbije rynek nieruchomości, gdyż będzie na nim ponad 63 tys. lokali właśnie w najmie instytucjonalnym.

Biorąc pod uwagę wskaźniki urbanizacji w Polsce, które wynoszą 60% i zestawiając je z Unią Europejską, gdzie jest to 72%, kraj nasz jest jednym z bardziej przeludnionych w Europie. Przy liczbie populacji na poziomie 38 mln ludzi wciąż brakuje u nas ok. 1,5 mln mieszkań, stąd popyt na wynajem znacząco rośnie. Właśnie dlatego najem instytucjonalny ma przestrzeń na prawdziwy rozkwit. Warto też dodać, że sektor PRS w Europie Zachodniej oferuje rentowność na poziomie między 1,3 a 3,3%, a w Polsce wynosi on ok. 5%. To dodatkowo napawa optymizmem wszystkich, którzy chcą zainwestować swoje fundusze w tego rodzaju nieruchomości.

W obecnej sytuacji makroekonomicznej coraz więcej inwestorów instytucjonalnych poszukuje możliwości, aby bezpiecznie inwestować w polski rynek nieruchomości. PRS stanowi dla nich atrakcyjną alternatywę.

 

Czym jest najem instytucjonalny i jakie daje możliwości?

Najem instytucjonalny, czyli tzw. sektor PRS (Private Rented Sector) polega na wynajmowaniu nieruchomości od inwestorów instytucjonalnych - mogą to być pojedyncze mieszkania lub nawet cały budynek, który został przeznaczony pod tego rodzaju inwestycję. Umożliwia bezpieczne inwestowanie w nieruchomości, będąc przy tym rentowną opcją dla inwestorów, oferując regularne generowanie dochodu dzięki wynajmowi lokali mieszkaniowych.

Jako eksperci w tej dziedzinie opieramy wszelkie działania o twarde dane, które pomogą Ci dobrze zainwestować swój kapitał w PRS. Znajdziemy dla naszych klientów odpowiednie, indywidualnie dopasowane do potrzeb rozwiązanie inwestycyjne wraz z pełną, kompleksową obsługą. Dzięki temu będziwesz miał pewność co do naszych działań, które wynikają ze skrupulatnie przeprowadzonych analiz i są poparte metodą data-driven investment.

 

PRS krok po kroku z NewState

Dzięki naszej specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu możesz polegać na analizie opłacalności projektów oraz due diligence, które dla Ciebie wykonamy. Bierzemy wówczas pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze oraz wybieramy najkorzystniejszy model biznesowy, aby zaproponować najlepsze i najbardziej rentowne rozwiązanie. Ponadto oferujemy wsparcie na każdym kroku, od działań organizacyjno-prawnych, przez pośrednictwo w zakupie nieruchomości (proponując również oferty typu off the market), nadzór inwestorski, aż po zarządzanie najmem.

Jako eksperci w branży nieruchomości zdajemy sobie sprawę, że inwestorzy instytucjonalni poszukują takich możliwości, które pozwolą im bezpiecznie inwestować na polskim rynku. PRS umożliwia pośrednictwo w największych na rynku mieszkaniowym transakcjach, zapewniając przy tym oczekiwaną rentowność i regularne generowanie dochodu, którego oczekujesz.

Powiadomienia o okazjachWyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej

Zadzwoń

Porozmawiajmy o twojej nieruchomości.

Wojciech +48 601 246 696
Marek +48 790 703 709
Jakub +48 888 805 353

E: kontakt@newstate.pl

Pon – Pt: 9.00 – 17.00


NewState REI Sp. z o.o.
NewState Sp. z o.o.
ul. Bartosza Głowackiego 6/2
30-085 Kraków
zobacz na mapie

Wyślij formularz

Wyślij do nas wiadomość i opisz swoje plany związane z nieruchomościami. Chętnie pomożemy w realizacji twoich celów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej