Dwa mieszkania na wynajem w jednym – czy to się opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem, które można lekko przerobić jeszcze na etapie, kiedy powstają, daje więcej możliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zyskać bardziej funkcjonalną przestrzeń, także dzieląc ją np. na dwa odrębne lokale na wynajem. Czym charakteryzuje się tego taki gotowiec inwestycyjny? Przeczytaj dzisiejszy wpis, aby dowiedzieć się więcej o mieszkaniach typu dwa w jednym.

 

Szukając sposobów na inwestowanie funduszy, w przypadku nieruchomości warto zwrócić uwagę na jeden z rodzai, który daje szansę na zarobienie długoterminowo większej sumy pieniędzy. Mowa tu o mieszkaniach tzw. gotowcach inwestycyjnych, np. dwóch wykończonych lokalach, gotowych do rozpoczęcia najmu, a które pierwotnie powstały z jednego większego mieszkania o odpowiednim układzie i wielkości. Ten rodzaj nieruchomości sprawdza się idealnie, jeśli myślisz o wynajmowaniu jej długoterminowo np. studentom lub singlom, którzy chcą zaoszczędzić na najmie dużego lokalu. To dla nich także zdecydowanie lepsza opcja, niż gdyby mieli wynajmować mały pokój lub duże, droższe mieszkanie.

 

Jakie są korzyści dla najemców?

 

Po pierwsze, przyszły, potencjalny lokator nie będzie musiał szukać lokalu pośród małych, wręcz ciasnych pokoi z niewygodnymi i niedającymi intymności częściami wspólnymi. Zamiast tego, będzie mógł nająć małą kawalerkę typu studio, gdzie cała przestrzeń będzie tylko dla niego - z nikim nie będzie dzielił aneksu kuchennego czy łazienki. Po drugie, typowe mieszkania 1- lub 2-pokojowe będą dla niego znacznie droższe w utrzymaniu, w odróżnieniu od tego rodzaju lokalu. Dlatego mieszkanie dzielone na kawalerki będzie stanowiło tańszą, optymalną alternatywę.

 

 

Dla kogo gotowiec inwestycyjny?

 

Jeśli myślisz o zainwestowaniu pieniędzy w mieszkanie dwa w jednym i chcesz je długoterminowo wynająć, to znajdzie ono zainteresowanie wśród najemców. Należą do nich np. osoby, które mieszkają same, studenci, niekiedy osoby starsze, a także często podróżujące służbowo. Osoby pracujące w innej miejscowości, wracające do rodzinnego miasta na weekendy, także mogą docenić taki drugi dom, ze względu na niższe koszta - traktując mieszkanie wyłącznie jako miejsce noclegu ze względu na obowiązki zawodowe.

 

Najważniejsze - korzyści dla inwestora!

 

Dla Ciebie, jako inwestora, w tego rodzaju nieruchomość, są to zarówno niższe koszta, jak i większy zwrot z inwestycji. Dlaczego? Kupując dwa odrębne, małe mieszkania, typu kawalerka, musiałbyś zapłacić podwójnie. W przypadku większej nieruchomości, która zostanie podzielona, zyskasz dwa mniejsze lokale - w sumie za niższą kwotę w przeliczeniu na mkw, niż gdybyś musiał zakupić dwa osobne mieszkania. Dzięki mniejszemu wkładowi finansowemu w ten rodzaj inwestycji, już na starcie możesz liczyć na większy zwrot z wynajmu.

 

 

Z raportu morizon.pl za sierpień 2022 r. wynika, że średnia kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup kawalerki na rynku pierwotnym w Krakowie o powierzchni 20-35 mkw to ok. 414,5 tys. zł. W tym samym okresie wg raportu Bakier.pl średnia cena za mkw mieszkania o wielkości 38-60 mkw to 11,6 tys. zł - czyli całościowe kwoty znajdują się w przedziale między 440,8 a 696 tys. zł. Łatwo więc można przeliczyć zaoszczędzoną różnicę z samego zakupu, szczególnie że ceny te nie uległy do teraz dużym zmianom. Natomiast z raportu RONiN24 wynika także, że wynajem kawalerki 35 mkw w stolicy Małopolski w 2022 r. to średni koszt ok. 1,7 tys. zł samego czynszu najmu. Jest to kwota, która będzie trafiała co miesiąc do Twojego portfela pomnożona razy dwa z obu mieszkań, które pochodzą z gotowca inwestycyjnego.

 

Przykłady podzielonych inwestycji

 

Jak wyglądają tego rodzaju nieruchomości? Przykładem takiej inwestycji jest jedno z mieszkań, które przygotowywaliśmy właśnie jako gotowiec inwestycyjny. Znajduje się ono w przystępnej lokalizacji, przy ul. Walerego Sławka w Krakowie, nieopodal głównych arterii komunikacyjnych i dużego centrum handlowego - wybraliśmy ją właśnie dlatego. Jedno większe mieszkanie, o powierzchni 46,69 mkw zostało podzielone na dwie odrębne przestrzenie. Tworzą je kawalerki o bardzo przemyślanej funkcjonalności dla przyszłych najemców oraz zostały bardzo estetycznie wykończone, w wysokim standardzie.

 

 

Obecnie w naszej ofercie posiadamy podobną inwestycję w Krakowie, przy ul. Lublańskiej. Ta lokalizacja także nie jest przypadkowa - bliskość głównego ciągu komunikacyjnego pozwala na swobodne przemieszczanie się, a kilka przystanków od osiedla znajduje się parę centrów handlowych, a także przestrzenie zielone, idealne na weekendowy odpoczynek. Tutaj także postawiliśmy na rozwiązanie dwa w jednym, czyli gotowiec inwestycyjny - powierzchnia 40,57 mkw podzielona została na dwie mniejsze, zachowując przy tym ich pełną funkcjonalność. Nieruchomość jest gotowa do wykończenia, w czym ekipa naszych specjalistów także może pomóc, aby oba mieszkania były gotowe pod klucz, od razu do zamieszkania.

 

 

Zawsze wybieramy takie lokale do podziału, które mają najlepszy układ, jaki zaproponował deweloper w danej inwestycji - powyższe dwa mieszkania są tego dobrym przykładem. Dzięki temu można dokonać odpowiednich zmian, które na małej przestrzeni stworzą maksymalny komfort dla przyszłego najemcy i pozostaną funkcjonalne. Natomiast dla Ciebie, jako inwestora - będzie to większy zwrot z inwestycji i stabilne, długoterminowe zyski.

Powiadomienia o okazjachWyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej

Zadzwoń

Porozmawiajmy o twojej nieruchomości.

Wojciech +48 601 246 696
Marek +48 790 703 709
Jakub +48 888 805 353

E: kontakt@newstate.pl

Pon – Pt: 9.00 – 17.00


NewState REI Sp. z o.o.
NewState Sp. z o.o.
ul. Bartosza Głowackiego 6/2
30-085 Kraków
zobacz na mapie

Wyślij formularz

Wyślij do nas wiadomość i opisz swoje plany związane z nieruchomościami. Chętnie pomożemy w realizacji twoich celów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej