Dlaczego opłaca się inwestować w nieruchomości komercyjne?

Inwestycja w nieruchomości jest jedną z najbardziej opłacalnych i bezpiecznych form na ulokowanie zgromadzonych funduszy. Pisaliśmy na ten temat w naszym poradniku. Oprócz lokali typowo mieszkaniowych, warto wziąć pod uwagę także powierzchnie handlowo-usługowe - one również przynoszą inwestorom atrakcyjne zyski z wynajmu. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru nieruchomości komercyjnej i dlaczego inwestycja w nią stanowi rentowną alternatywę?

Inwestowanie w lokale komercyjne - od czego zacząć?

Do nieruchomości komercyjnych należą takie lokale, które są przystosowane do prowadzenia handlowej lub usługowej działalności gospodarczej. Mogą to być np. pojedyncze powierzchnie biurowe albo przestrzenie przeznaczone pod prowadzenie sklepu lub np. gabinetu. Tego rodzaju lokale można znaleźć nie tylko w typowych biurowcach czy galeriach handlowych, ale także w inwestycjach osiedlowych na parterach poszczególnych budynków. Sprawdź, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniej nieruchomości inwestycyjnej.

Odpowiednia, atrakcyjna lokalizacja

Jeśli lokalizacja danego budynku jest atrakcyjna, to szansa na zwrot z inwestycji w lokal komercyjny będzie znacznie większa. Dlatego dobrze wziąć pod uwagę te nieruchomości, które położone są jak najbliżej centrum miasta lub w takich dzielnicach, które mają lub będą miały mocno rozwiniętą infrastrukturę wokół.

Szukając lokalu komercyjnego, warto więc spojrzeć na okolicę i jej potencjał rozwojowy w ciągu kilku najbliższych lat - m.in. doprowadzenie do niej dodatkowych linii komunikacji miejskiej, budowę centrów biznesowych w niedalekiej okolicy czy rozbudowę o kolejne osiedla mieszkaniowe. To wszystko będzie miało bardzo duży wpływ na wzrost zainteresowania daną okolicą i zadecyduje o rentowności wynajmowanych powierzchni użytkowych. Im więcej ludzi będzie chciało zamieszkać i pracować w takiej dzielnicy, tym lepiej dla nieruchomości użytkowych i ich potencjału.

Zweryfikowany, długoletni najemca

W przypadku wynajmu lokali usługowo-handlowych ważnym elementem jest weryfikacja najemcy. W NewState dokonujemy tego bardzo dokładnie jeszcze przed podpisaniem umowy. Dzięki temu mamy pewność, że podmiot, który będzie prowadził swoją działalność gospodarczą w nieruchomości, jaka Cię zainteresuje, jest pewny oraz wypłacalny. Najlepiej rokują zazwyczaj najemcy sieciowi, gdyż to właśnie w ich przypadku stabilność finansowa jest największa. Co więcej, umowa, którą z nimi finalizujemy, jest podpisywana na co najmniej 10 lat, co także daje Ci gwarancję regularności zysków przez cały okres jej trwania.

Zwrot z wynajmu nieruchomości komercyjnych i waloryzacja czynszów

Eksperci NewState potwierdzają, że inwestycja w lokale komercyjne przynosi dużo większe zyski niż w przypadku ulokowania funduszy w mieszkaniach. Jeśli chodzi o nieruchomości usługowo-handlowe, stopa zwrotu, jakiej można się spodziewać, kształtuje się na poziomie między 7 a 10%. W skali 10 lat trwania umowy z najemcą to bardzo opłacalne przedsięwzięcie.

Ważnym elementem jest także to, aby umowy ze zweryfikowanymi najemcami lokali były podpisywane właśnie na dłuższy okres, a przede wszystkim zawierały waloryzację czynszów. Wówczas co roku kwoty te są uaktualniane i dostosowywane do realnych warunków. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba się martwić o rosnącą obecnie inflację, a zysk z inwestycji jest regularny i bezpieczny.

W zależności od stawianych przez Ciebie wymagań, możesz wybrać razem z nami odpowiedni lokal - zarówno mieszkaniowy, jeśli wciąż wolisz takie rozwiązanie, jak i komercyjny, w tym także pakiet kilku nieruchomości użytkowych. Wszystko zależy od Twoich możliwości oraz oczekiwań inwestycyjnych. Nie musisz się martwić o weryfikację najemców i wszelkie formalności, na każdym etapie inwestycji jesteśmy w pełni do Twojej dyspozycji. W przypadku każdej z opcji dobierzemy idealne rozwiązanie, szyte dokładnie na miarę Twoich potrzeb.

Powiadomienia o okazjachWyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej

Zadzwoń

Porozmawiajmy o twojej nieruchomości.

Wojciech +48 601 246 696
Marek +48 790 703 709
Jakub +48 888 805 353

E: kontakt@newstate.pl

Pon – Pt: 9.00 – 17.00


NewState REI Sp. z o.o.
NewState Sp. z o.o.
ul. Bartosza Głowackiego 6/2
30-085 Kraków
zobacz na mapie

Wyślij formularz

Wyślij do nas wiadomość i opisz swoje plany związane z nieruchomościami. Chętnie pomożemy w realizacji twoich celów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej