Inwestowanie w nieruchomości w modelu Equity – na czym polega?

Inwestowanie w nieruchomości może odbywać się na różne sposoby. Inwestorzy, którzy posiadają kapitał, mogą na przykład ulokować swoje fundusze w pojedynczych lokalach mieszkaniowych lub komercyjnych. Inną opcją jest dołączenie do spółki REI Equity, dzięki której można zostać udziałowcem i czerpać jeszcze większe korzyści finansowe i na znacznie większą skalę. Jak dokładnie działa ten model inwestowania i dlaczego przynosi większe zyski?

 

Na czym polega inwestowanie w modelu Equity?

 

Jedną ze skutecznych form lokowania kapitału jest zainwestowanie go w spółkę typu Equity. Jest to forma inwestycji grupowej, która polega  na nabyciu udziałów w spółce celowej stworzonej na potrzeby realizacji danej inwestycji i czerpaniu finansowych profitów na większą skalę. Model ten zakłada zakup pakietowy lokali, a także zakup i odsprzedaż najbardziej atrakcyjnych nieruchomości, finansowanych pozostałymi, wolnymi środkami spółki.

Przy tym nie ma konieczności angażowania dodatkowej ilości czasu w tego rodzaju inwestycję. Inwestor staje się udziałowcem i zarabia poprzez udziały. Z naszego doświadczenia, inwestycja tego typu może przynieść wysokie zyski, a wszelkie formalności na każdym etapie projektu są realizowane przez wyznaczone do tego osoby.

 

 

Działanie modelu Equity na przykładzie REI Equity I

 

Inwestycja spółki REI Equity I, która powstała w sierpniu 2021 r., polega na zakupie pakietu trzech lokali użytkowych od dewelopera Buma na terenie inwestycji przy ul. Rydlówka w Krakowie. Ich łączna powierzchnia wynosi 306,78 mkw. W kolejnych etapach spółka komercjalizuje te lokale użytkowe, sprzedaje je i zajmuje się krótkoterminowym obrotem kapitału, tym samym generując stałe przychody dla nabywców udziałów. Inwestycje REI Equity I charakteryzują się wysoką stopą zwrotu i są realizowane na preferencyjnych warunkach podatkowych. Wartość projektu określona jest w rozłożeniu w czasie 12 miesięcy na poszczególne transze, co daje możliwość obrotu pozostałym kapitałem.

REI Equity I jest spółką, która powstała na okres 3 lat z możliwością rezygnacji z udziału w projekcie w trakcie jego trwania. Można tego dokonać na zasadzie cesji umowy i sprzedaży udziałów. Udział w zyskach jest proporcjonalny do udziałów w całym projekcie, a stopa zwrotu, po pierwszym roku działalności, kształtuje się na poziomie 10-25%.

 

 

Zalety inwestowania w modelu Equity

 

Zainwestowanie kapitału w spółkę Equity to szereg profitów dla inwestorów, którzy poszukują rozwiązania na miarę swoich potrzeb. Po pierwsze jest to projekt inwestycyjny dla tych, którzy oczekują bezobsługowego rozwiązania przy wysokiej stopie zwrotu. Po drugie, dywersyfikacja ryzyka poprzez udział w projekcie Equity polega na rozbudowie portfela nieruchomości w ramach inwestycji w spółkę. Dodatkowo, tego rodzaju rozwiązanie pozwala na przewagę negocjacyjną w trakcie zakupu pakietu nieruchomości, co nie byłoby możliwe w przypadku pojedynczych lokali.

Powiadomienia o okazjachWyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej

Zadzwoń

Porozmawiajmy o twojej nieruchomości.

Wojciech +48 601 246 696
Marek +48 790 703 709
Jakub +48 888 805 353

E: kontakt@newstate.pl

Pon – Pt: 9.00 – 17.00


NewState REI Sp. z o.o.
NewState Sp. z o.o.
ul. Bartosza Głowackiego 6/2
30-085 Kraków
zobacz na mapie

Wyślij formularz

Wyślij do nas wiadomość i opisz swoje plany związane z nieruchomościami. Chętnie pomożemy w realizacji twoich celów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. treści handlowych za pomocą środków komunikacji elektroniczne (poczta, SMS)..

wyrażam zgodę na otrzymywanie od Newstate REI sp. z o.o. informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Newstate REI sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Czytaj więcej